WhatsApp Sipariş Hattı

20 LT HAYAT TORF SAKSI, BİTKİ VE ÇİÇEK TOPRAĞI

En geç 25 Ocak Salı günü kargoda
  • Bu ürün için toplam kargo maliyetiniz:
  • Ptt Kargo (Alıcı Öder) : 8,00 TL

20210108100

Yeni ürün

  •  
  •  

20 LT HAYAT TORF SAKSI, BİTKİ VE ÇİÇEK TOPRAĞI

Daha Fazla Detaylar

35,14 TL

10 Adet stok mevcut

- +

 
Daha Fazla Bilgi
Durum Sıfır

TORF NEDİR?

Turbo sazların büyümesiyle oluşan, su tutma kapasitesi yüksek, bitki köklerinin rahat gelişmesini sağlayan, doğal organik bir maddedir.

 

KULLANIM ALANLARI:

Torf genellikle saksı değiştirmede, fide dikiminde, tohum çıkarmada vb. işlemlerde kullanılır.

 

KULLANIM ŞEKİLLERİ

Balkon Saksılarına Fidan Dikimi:

Balkon için seçtiğiniz saksının deliklerini açın ve drenaj için çakıl veya kiremit parçaları yerleştirin. Üzerine bir miktar kullanıma hazır HAYAT TORF ilave edin. Fidenizi yerleştirdikten sonra kalan boşlukları kullanıma hazır HAYAT TORF ile tamamlayın ve toprağı sıkıştırıp sulayın.

 

SAKSI DEĞİŞİMİ

Saksılı bitkiler her yıl ilkbaharda ya da sonbaharda düzenli olarak saksı ve toprak değişimi isterler. Yeni saksı eskisinden ortalama 3 cm daha geniş olmalıdır. İşe saksı dibine ince bir çakıl tabakası ve üzerine de saksıyı doldurmak için kullanıma hazır HAYAT TORF ilave ederek başlayın. Bitkinizi eski saksısından toprağı ile birlikte çıkartın. Bitkiyi yeni saksıya ortalayarak yerleştirdikten sonra etrafını kullanıma hazır HAYAT TORF ile doldurun. Toprağı hafifçe bastırarak sıkıştırdıktan sonra yeterli miktarda sulayın. Sulama işlemini mevsimine göre düzenli bir şekilde devam ettirmeye özen gösterin.

               

AÇIK ALANDA FİDE VE ÇİÇEK DİKİMİ

Öncelikle kazdığınız çukur dikeceğiniz fidanların kök çapı ve yüksekliği ile orantılı olmalıdır. Çukurun dibine kullanıma hazır HAYAT TORF koyun ve fidanı bu toprağın üzerine düzgünce yerleştirin. Çukurun açık olan kısımlarını kullanıma hazır HAYAT TORF ile doldurun ve bastırarak sıkıştırdıktan sonra bol su ile sulayın.

Paketimizin içeriği ithal torf olup, tüm eleme ve sterilizasyon işlemlerinden geçmiştir. Gerekli besin elementleri eklenmiş, uygun ph değeri ayarlanmış ve genel kullanım için hazır hale getirilmiş özel bir  "topraktır". 

  • İç ve dış mekan süs bitkileri,
  • Çiçekli çiçeksiz bitkiler, 
  • Sebze tohum ve fideleri
  • Meyve tohum, fide ve ağaçları,
  • Çim tohumu ve rulo çim uygulaması,
  • Çam türleri vb. tüm bitkiler için özel olarak üretilmiştir.

 

 
Taksit Seçenekleri
 
İptal & İade Şartnamesi

İade Şartları

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir problem sebebi ile iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi iş günü içerisinde, iade talebinizi ve ürünle ilgili probleminizi web sitemizin “Müşteri Hizmetleri”bölümünden bilgi vermeli veya info@siparisinmivar.com’ a e-mail göndermelisiniz. Daha sonra tarafınıza gönderilecek yönlendirme maili doğrultusunda ürünü teslimat tarihinden itibaren yedi iş günü içerisinde siparisinmivar.com ’ye geri göndermenizi rica ederiz. Yedi iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendiriliyor ve iadeniz onaylandığında size bir onay e-mail’i gönderiliyor.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve forMilanda.com’ un doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İADE FATURASI’ kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı bilmelisiniz.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İadenizi onaylamadan önce ürünle ilgili incelemeyi ‘siparisinmivar.com - İade Bölümü’ yapıyor.

Bu şartlar dahilinde yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size ait olacaktır. Ancak, iade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde, iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti hesabınıza yatırılacaktır.

İadeniz Onaylandıktan Sonra

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden yedi gün içerisinde bankanıza geri ödeniyor.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki, üç hafta sürebiliyor. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreçte yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup demo,com.com’ nın sorumluluğunda değildir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yoktur.

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki yedi iş günü içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. Yedi iş gününü aşan sürelerde iade kabul edilemez.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi teslimat yerinden ayrılmadan önce paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Ürün faturanız, kurye poşetinin ön gözünde yer almaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız veya ürüne ait fatura, kurye poşetinde yer almıyorsa, paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak, kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Ürün faturası, iptal ve iadeler için muhakkak gereklidir. 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, bozulmuş, açılmış, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde denenmiş, kullanılmış, kullanımdan dolayı zarar görmüş veya orjinal faturası bulunmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün iadesi, ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orjinal paketleri  ve orjinal faturası ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki yedi günü aşan sürelerde ‘Cayma Hakkı’yla iade söz konusu değildir.

Müşteri, ürünü, teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Menü